Promes

PR-0BNC-J

BNC-DC-JACK


BNC-DC-JACK,   ; BNC kablolu ve enerji girişli koaks konnektör, en yaygın kullanılan RF konnektörü. Kullanımı kolay ve yüksek performanslı

BNC-DC-JACK,   ; BNC kablolu ve enerji girişli koaks konnektör, en yaygın kullanılan RF konnektörü. Kullanımı kolay ve yüksek performanslı

CCD Güvenlik kameralarının hemen hemen tamamı video sinyalini dışarıya BNC konnektör ile verirler. Kullanılacak BNC konnektör kalitesi direkt olarak kameranın görüntü kalitesini etkiler. CCTV kapalı devre kamera sistemleri uygulamalarında her kamera için iki adet bnc konnektör kullanılır.

Bell laboratuarı bilim adamlarından Bayonet Neil-Concelman tarafından geliştirildi. BNC konnektör ismini mucidinin isminin baş harflerinden alır.

 

BNC Konnektör Bağlantısı

* CCTV kablosunda kırmızı güç ucu adaptörün canlı ucuna (+12V), siyah güç ucu adaptörün cansız ucuna(-12V) bağlanır.
Adaptörün canlı (genellikle çizgi şeklinde işaret vardır) ve cansız uçları her ne kadar belli de olsa bunu bir ölçü aletiyle ölçüp emin olmak en doğru çözümdür.

* CCTV kablosunda BNC montajı yaparken canlı görüntü ucuyla, cansız görüntü ucu birbirlerine kesinlikle temas etmemelidir.

* Güç kablolarını CCTV kablonun plastik muhafazasından dışarı çıkarırken kamera tarafında 10 cm kadar geriden, bilgisayar tarafında ise 25 cm kadar geriden çıkarmanız kullanım kolaylığı sağlayacaktır.

* Güç kablosu bağlantılarında ve eklerinde kesinlikle izole bant ile yalıtım sağlanmalıdır.